Головна Економіка і аграрна політика Мінагрополітики підбило підсумки 100 днів ринку землі

Мінагрополітики підбило підсумки 100 днів ринку землі

Майже 7 мільйонів українців-землевласників отримали повноцінне право володіти розпоряджатися та господарювати на своїй землі. 28 тисяч угод, 70 тисяч гектарів, майже 44 тисячі грн./га. Такі результати  ринку землі за 100 днів озвучив міністр агрополітики Роман Лещенко під час прес-конференції, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

«Якщо брати загальну цифру всіх транзакцій по землях сільськогосподарського призначення, то середня вартість за 1 га станом на 9 жовтня становить 43 879 грн. Але для того, щоб показати деталізовану аналітику, ми розмежували середню вартість за 1 га для ведення товарного сільгоспвиробництва та особистого селянського господарства. У першому випадку вартість становить 32 тисячі, у другому – 33 тисячі», – зазначив Роман Лещенко.

Міністр зауважив, що ціна в понад 40 тисяч гривень була прогнозованою і ринковий процес ціноутворення рухається планомірно.

«Безумовно, в нас у показниках є, наприклад, Київська область, де середня ціна становила 240 тисяч грн./га. Це земля, яка не використовується для сільськогосподарських потреб. Це є абсолютно нормально, тому що місто Київ та навколишні території є визначальними у формуванні вартості земель не під сільгопцілі», – пояснив Роман Лещенко.

Він додав, що в цілому вартість землі є вищою за середньозважену нормативно-грошову оцінку земель в Україні і за 100 днів відзначається конкретна динаміка росту ціноутворення.