Головна Економіка і аграрна політика Мінагрополітики та «Укрцукор» підписали Меморандум про взаєморозуміння

Мінагрополітики та «Укрцукор» підписали Меморандум про взаєморозуміння

Мінагрополітики та Національна асоціація цукровиків України підписали Меморандум про взаєморозуміння, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Як зазначається в документі, сторони співпрацюватимуть для підтримки стабільної продовольчої безпеки та уникнення експортних обмежень.

Згідно з документом, домовлено:

  • погоджувати максимально можливі обсяги експорту цукру на основі попереднього балансу попиту і пропозиції в 2023/2024 маркетинговому році. Вносити зміни, які зазначені в додатках до Меморандуму, з урахуванням проведення весняного посіву і вегетації рослин.
  • граничний обсяг експорту цукру у 2023/2024 маркетинговому році становитиме до 650 тис. тонн; 
  • Мінагрополітики в межах законодавства може ініціювати заходи державного регулювання при виникненні загроз продовольчій безпеці держави.

При цьому щомісячно Мінагрополітики та  «Укрцукор» обговорюватимуть поточну ситуацію та визначатимуть обсяги експорту. У випадку ініціювання Міністерством заходів щодо зміни режимів зовнішньоекономічної діяльності, запровадження ліцензування та квотування сторони проводитимуть попередні консультації.

Зі свого боку «Укрцукор» погодився інформувати міністерство щодо фактичного здійснення та перспектив експорту цукру. А Мінагрополітики сприятиме нарощуванню експортного потенціалу цукру та проведенню переговорів з  Європейським Союзом щодо подальшого безмитного та безквотного експорту цукру в країни ЄС.

Меморандум діятиме до 1 вересня 2024 року.

Перегляди: 2