Головна Новини Ринок України На Буковині через спалах АЧС заб’ють 21 тисячу свиней

На Буковині через спалах АЧС заб’ють 21 тисячу свиней

299

В одному із приватних фермерських господарств села Котелеве, що на Буковині, стався масовий спалах африканської чуми свиней.

За одну ніч там померло 440 голів тварин, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Укрінформ.

«За попередню ніч не стало 440 голів свиней: серед них молодняк і свиноматки. Надзвичайно стрімке поширення. У лабораторії вже підтвердили африканську чуму свиней», – розповіла начальниця Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Анжела Косован.

За її словами, сьогодні вже провели засідання комісії під головуванням заступника голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка, на якому визначили план подальших дій, щоб запобігти поширенню чуми.

Відтак, мають забити усіх свиней господарства, це 21 тисяча голів. Потім їх мають утилізувати. Фахівці кажуть, що це надзвичайно велика кількість. Тому працюватимуть над цим спільно з підприємством. Звідки на фермі вірус, поки не відомо.

«Зазвичай це інфікування від диких тварин, зокрема від диких кабанів. Але могли й з кормами занести, чи навіть працівники. Це все будуть досліджувати. До нас їде комісія з Києва. Це вперше такий масовий випадок», – додала керівниця Держпродспоживслужби області.

Також вона зазначила, що відтепер у трикілометровій зоні від села Котелеве введений карантин. А зона в радіусі 10 кілометрів перебуватиме під наглядом, таке рішення затвердила комісія. Про збитки підприємства інформації наразі немає.