Головна Рослинництво Олійні На Херсонщині вивели новий високопродуктивний сорт сої

На Херсонщині вивели новий високопродуктивний сорт сої

297

Група дослідників Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України під Херсоном вивела новий високопродуктивний сорт сої Ідеал.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Голос України».

Ідеал отримали звичним шляхом гібридизації рослин двох інших сортів – Діана і Фаетон. На це пішло майже десять років – термін чималий. Натомість ультрашвидкостиглий і також досить стійкий до шкідників Ідеал легко дасть сто очок наперед хваленим ГМО-окупантам українських полів. Адже його врожайність сягає 5 тонн з гектара, тоді як імпортні навіть на зрошенні дають 2,5-4 т/га.

«Новий сорт нашої селекції вже відправили на сортовипробування у різних кліматичних зонах. Якщо вони також виявляться успішними, за два-три роки Ідеал можна запускати у масове сільськогосподарське виробництво», – розповіла старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства, кандидат сільськогосподарських наук Віра Боровик.

До речі, під час роботи над Ідеалом тутешні селекціонери паралельно відпрацювали ще й технологію істотного підвищення врожайності сої, незалежно від її сорту. Вони взялися вирішувати проблему так званого абортування плодів цієї культури, коли під час тривалої спеки боби випадають зі стручків ще до остаточного дозрівання. Це явище є наслідком «випаровування» фітогормонів під дією високої температури повітря, й нерідко спричиняє колосальні втрати врожаю, які доходять до 27 відсотків. Але вчені використали «хитрий» фунгіцид також вітчизняного виробництва. Після обробки ним на листі та пагонах культурних рослин утворюється мікроскопічна плівка, яка перешкоджає зниженню рівня фітогормонів. І у такий спосіб скорочує втрати на 12-22 відсотки, визначили після використання перспективної технології (її нарекли «Зелена фортеця») на дослідній плантації інституту.