Головна Економіка і аграрна політика На Одещині, Миколаївщині та Херсонщині запустять пілотні проєкти розвитку іригаційних систем

На Одещині, Миколаївщині та Херсонщині запустять пілотні проєкти розвитку іригаційних систем

Основним завданням уряду цього року в питанні розвитку іригаційних систем є запуск пілотних проєктів в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Про це заявив голова уряду Денис Шмигаль під час селекторної наради з обговорення зрошення земель півдня України, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію обласної держадміністрації.

«На сьогодні більша частина меліоративної та іригаційної інфраструктури перебуває в управлінні Держагентства водних ресурсів. Відповідно Міністерство аграрної політики та продовольства, відповідальне за відновлення зрошувальних систем, наразі не може розпочати практичну роботу у цьому напрямку. Швидке розв’язання цього питання дасть можливість Мінагрополітики вже поточного року розпочати реалізацію пілотних проєктів з відновлення зрошувальних систем, що допоможе аграріям суттєво збільшити врожай», – зауважив Денис Шмигаль.

Прем’єр додав, що потрібно визначити об’єкти, які будуть модернізовані в межах пілотних проєктів зрошення земель, та залучити інвестиційні кошти для їх реалізації. Зокрема, вже є погодження міжнародних партнерів стосовно можливості залучення кредитних ресурсів для розвитку іригаційних систем в Україні.

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький під час наради доповів про стан меліоративної інфраструктури області, розповів про вжиті заходи в напрямку виконання стратегії та запропонував обласні об’єкти для можливої реалізації пілотного проєкту.

«Відновлення потужної зрошуваної системи в області – один з ключових пріоритетів Одеської ОДА. Зокрема ми вбачаємо реалізацію даного проєкту в напрямку модернізації Нижньо-Дністровської зрошувальної системи та будівництва групових водопроводів  в територіальних громадах бессарабських районів Одещини для забезпечення населення якісною питною водою», – зазначив Сергій Гриневецький.