Головна Рослинництво Олійні На українському ринку домінує соя іноземної селекції

На українському ринку домінує соя іноземної селекції

Під урожай в Україні в 2020 році було вироблено та сертифіковано 21,4 тис. тонн кондиційного насіння сої.

Про це повідомив завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», д. е. н. Олександр Захарчук, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на АgroТimes.

За його даними, 393 тонни насіння іноземної селекції було ввезенно з-за кордону, а 18,7 тис. тонн вирощено в Україні. Частка вітчизняної селекції – 2,3 тис. тонн або 10,8% загального обсягу.

Науковець зауважив, що близько 2 млн. га посівних площ в Україні зайняті під промисловими посівами сої. Для їх забезпечення потрібно 200-220 тис. тонн насіння.

«Якщо прийняти, що лише дві третини із виробленого кондиційного насіння буде реалізовано, то це становитиме близько 14,3 тис. тонн або  лише 6,8 % від загальної потреби. Для порівняння: середньоєвропейський показник – 50%», – зауважив Олександр Захарчук.

За даними науковця, українські сільгоспвиробники у 2020-му вирощували на своїх полях 121 сорт сої. Зокрема, 86 представлених сортів – соя іноземної селекції.

Як зазначив учений, сортовий асортимент на українському ринку постійно оновлюється. Однак вітчизняна селекція відчутно втрачає свій науковий потенціал у селекції та розвитку кондиційного насіння сої.