Головна Зберігання На Волині зводять два «сухі порти» для експорту зерна

На Волині зводять два «сухі порти» для експорту зерна

На Волині розбудовують інфраструктуру під два «сухі порти», котрі слугуватимуть для вивезення сільськогосподарських культур українських аграріїв на закордонний ринок.

Про це розповів начальник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Юрченко, передає «ПроАгро Груп» із посиланням на «Суспільне».

«На сьогодні в нас одному місці продовжуються роботи будівельні, в другому – реконструкційні по елеваторах, які знаходяться поблизу залізнично-дорожніх колій. Це дасть змогу після введення їх експлуатацію експортувати зерно не тільки морем, а й залізницею», – сказав посадовець.

Зі слів Юрія Юрченка, якщо ці два порти запрацюють на повну, то Волинь може експортувати понад 3 млн. тонн культур на рік. Йдеться про експорт зернових і технічних культур.

«Прив’язки до будь-якої культури немає. Волинь робить ставку на економіку – що буде затребувано. Де буде краща економіка, тим ми й будемо займатися», – зазначив посадовець.

До повномасштабної війни, сказав начальник управління, через територію Волині експортувалося орієнтовно 110 тис. тонн зернових і технічних культур. 2022-го регіональний показник зріс до 1,5 млн. тонн агропродукції.

«На сьогодні здійснюються прямі поставки на порти зернової групи. Також йдуть і технічні культури, які не залишаються на території Євросоюзу, а прямують далі», – додав Юрій Юрченко.

Перегляди: 4