Головна Інші ринки Обсяги вирощування вітчизняних кавунів відновлюються

Обсяги вирощування вітчизняних кавунів відновлюються

Обсяги вирощування кавунів в Україні відновлюються. Цим почали займатися фермери, які до того ніколи не вирощували баштанних, а також в нетипових для вирощування кавунів регіонах, наприклад, в західній та центральній Україні.

Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ), передає «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroTimes.

«Херсон, який до війни вирощував 37,5% від загального обсягу продукції, минулого року через окупацію не зміг бути представленим на ринку. В цьому році виробництво намагалися відновитися на правобережжі, проте заміновані землі та постійні обстріли не дають повноцінно запустити галузь. Проте, цьогоріч пропозиція вже є більшою, в Херсонській ОВА повідомили, що вже зібрано 300 тонн баштанних», – йдеться у повідомленні.

Минулого року обсяг виробництва кавунів впав удвічі та склав 204,5 тис. тонн. Найбільше продукції було зібрано в Полтавській області – 36,7 тис. тонн. 

У 2022 році було імпортовано 33,4 тис. тонн, що в 3,2 раза більше, ніж у 2021 році. Цей обсяг є найбільшим за останні 6 років. Левова частка продукції постачалася з Туреччини та Румунії.

У цьому році виробництво буде масштабнішим, багато аграріїв по всій Україні збільшили свої посівні площі вполовину, а хтось – в рази. І це підтверджується і цінами. За даними гуртового ринку «Шувар», на сьогоднішні ціни на кавуни варіюються від  15 до 19 грн./кг, що на 32% менше, ніж в аналогічний період минулого року.

Перегляди: 7