Головна Агрометеорологія Оптимальний термін початку посівної кампанії в Україні настане за тиждень

Оптимальний термін початку посівної кампанії в Україні настане за тиждень

289

Наразі Україна знаходиться напередодні масової посівної кампанії. Оптимальні умови для її початку прогнозуються в період з 18 по 25 березня.

Про це розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Latifundist.com.

За її словами, особливого тепла до кінця поточного місяця не очікується.

«Сьогодні активних весняних процесів в Україні не спостерігається. Вегетація не розпочалася, рослини знаходяться в стані зимового спокою. Але ми очікуємо, що це станеться вже в середині березня, в межах середніх багаторічних показників», – пояснила Тетяна Адаменко.

Зазначається, що це буде набагато пізніше, ніж у попередні роки. Умови для посівної кампанії поточного року очікуються досить стислими. За словами Тетяни Адаменко, в північних областях України на полях досі лежить сніг до 10-15 см, й за наявного рівня температур він дуже повільно тане.

За прогнозами Укргідрометцентру, підвищення температур від 3 до 9 °С очікується наступного тижня, з 13-14 березня. Потепління буде супроводжуватися дощем, снігом і вітрами. Опади будуть нерівномірними по всій території України.