Головна Тваринництво Молоковиробництво Перебої зі світлом підвищують собівартість виробництва молока

Перебої зі світлом підвищують собівартість виробництва молока

Перебої з електропостачанням вже впливають на виробників молока в Україні і невдовзі позначаться на ціні на молоко та молочні продукти.

Про це розповіла гендиректор Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, передає «ПроАгро Груп»  з посиланням на інформацію об’єднання.

«Найбільше від перебоїв з електропостачанням страждають підприємства з прифронтових та з уражених війною територій, де відключення світла тривають понад 6 годин на добу, і дуже часто генератори є постійним, а не резервним, джерелом живлення», – зазначила вона.

На молочнотоварних фермах найбільш енергоємними  є процеси доїння та охолодження молока. Влітку ще один енерговитратний напрям  –  підтримка мікроклімату і охолодження в корівниках. Відтак для середніх молочнотоварних ферм на 400-500 корів зараз критично необхідні генератори потужністю від 100 кВт.

Перебої з електропостачанням підвищують собівартість виробництва молока, впливаючи на ціни на молочну продукцію. Ціни на молоко-сировину починають відновлювати висхідний тренд після тривалого просідання не лише із впливом зростання певних елементів собівартості, а й через кон’юнктуру на світовому молочному ринку, де стрімко зростає попит і, відповідно, ціна на біржові молочні продукти, найперше масло.

«Якщо говоримо про ймовірне зростання цін на готову молочну продукцію для споживачів, то за наступні 3-4 місяці ціна може зрости на 5-6%. Але при цьому купівельна спроможність населення буде ставити планку, до якої можливо компенсувати додаткові затрати за рахунок зростання ціни», – підкреслила Ганна Лавренюк.

АВМ закликає уряд та міжнародних партнерів і фонди надавати гуманітарні дизель-генератори потужністю від 50кВт малим та середнім молочним фермам із уражених війною регіонів, адже вони найбільш вразливі та обмежені в ресурсах, а від їх виживання залежить збереження робочих місць і добробут громад загалом.

Перегляди: 93