Головна Економіка і аграрна політика Перелік сільгосптехніки для компенсації частини вартості розширено на 320 нових одиниць

Перелік сільгосптехніки для компенсації частини вартості розширено на 320 нових одиниць

180

Мінекономіки розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої компенсується з державного бюджету в рамках програми підтримки аграріїв за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Як повідомляє «ПроАгро Груп», з посиланням на інформацію Мінекономіки, до переліку додано 320 нових найменувань техніки та обладнання, яких тепер налічується 14 892 від 200 заводів-виробників. Перелік заводів-виробників також збільшився на 9.

Зокрема, до нових одиниць техніки додалися: посівний напівпричіпний комплекс Narmada для посіву за технологією Strip-Till, сівалки прямого посіву LUARA, агрегати та аплікатори для внесення рідких мінеральних добрив, обприскувачі, жниварки для збирання соняшнику, зерноочищувальні сепаратори, технологічне обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнання для систем крапельного зрошення, зерносушарки, вагове обладнання для зважування сільгосппродукції, напівпричепи, ґрунтообробна техніка, обладнання для утримання ВРХ та свиней тощо.

«Ми продовжуємо розширювати інструменти підтримки національного виробника. Відтепер ще більше заводів-виробників української сільгосптехніки матимуть можливість краще реалізовувати свою продукцію, адже компенсація у 25% вартості є гарним стимулом для аграріїв купувати саме нашу техніку і обладнання», – прокоментував міністр Ігор Петрашко.

Нагадаємо, за 2020 рік аграріям компенсовано близько 892,6 млн. грн.. за придбану техніку і обладнання. Кошти отримали 7 260 аграріїв, які придбали 14 946 одиниць сільгосптехніки та обладнання на суму майже 4 млрд. грн.