Головна Економіка і аграрна політика Підписано меморандум щодо обсягу експорту соняшникової олії у 2020/21 МР

Підписано меморандум щодо обсягу експорту соняшникової олії у 2020/21 МР

Мінекономіки та асоціація «Укроліяпром» підписали Меморандум про взаєморозуміння з метою забезпечення прогнозованого режиму експорту олії соняшникової на 2020/2021 маркетинговий рік. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

У відповідному додатку до меморандуму сторони узгодили граничний обсяг експорту соняшникової олії на 2020/21 МР, який складає 5 380 тис. тонн.

«Впродовж останніх тижнів ми вели активний діалог з виробниками та експортерами олії. Були різні думки, але в результаті ми вийшли на консенсусне рішення, яке задовольняє усі сторони. Визначений оптимальний об’єм експорту олії, з одного боку, заспокоїть внутрішній ринок і наших споживачів. З іншого боку, погоджений граничний обсяг жодним чином не вплине на наші міжнародні зобов’язання і ми збережемо статус лідера на світовому ринку експортерів такої продукції», – прокоментував міністр Ігор Петрашко.

За даними Держмитслужби, за 7 місяців поточного МР на зовнішні ринки поставлено 3 520 тис. тонн соняшникової олії.

Щодо балансових показників, то у 2020/2021 МР виробництво передбачається на рівні 5 920 тис. тонн. До підписання меморандуму з учасниками ринку експорт оцінювався у 5 520 тис. тонн. Внутрішнє споживання соняшникової олії в Україні складає 400 тис. тонн.

«Ми за цивілізовані правила гри. Підписання меморандуму зніме виниклу напругу як на внутрішньому ринку, так і стане важливим сигналом для міжнародних партнерів України», – зазначив гендиректор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.