Головна Рослинництво Зернові Попри високу рентабельність гречки, аграрії віддають перевагу масовим культурам

Попри високу рентабельність гречки, аграрії віддають перевагу масовим культурам

255

Україна одночасно входить в рейтинг найбільших світових виробників та найбільших світових імпортерів гречки. За даними 2019 року, наша країна займає 3-тю позицію в виробництві та 4-ту в імпорті.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

«За 20 років обсяги виробництва гречки скоротилися в 4,6 разів до 104 тис. тонн у 2020 році. Українські аграрії надають перевагу займатися вирощуванням більш рентабельних та орієнтованих на експорт культур (пшениця, кукурудза, соняшник тощо). Тим більше, що серйозну конкуренцію їм складає дешевша за ціною гречка виробництва Російської Федерації», – зазначила аналітик УКАБ Світлана Литвин.  

За результатами 2020 року найбільшим імпортером гречки в Україну була Російська Федерація з часткою 42% від загального імпорту в грошовому вимірі. При цьому, ціна від даної країни на 19% менша від середньої ціни поставки всіх інших постачальників.

Однак, за попередніми оцінками, у 2020 році обсяги виробництва гречки на 22% перевищують аналогічний показник попереднього року, що дозволить частково скоротити імпортні поставки в 2021 році.

Раніше ми повідомляли, що найбільше у сезоні 2020/21 в Україні зросло виробництво проса і гречки, при цьому саме виробництво гречки минулого року було для вітчизняних аграріїв найбільш прибутковим.