Головна Економіка і аграрна політика Рівень тіньової економіки у січні-вересні минулого року становив 31% ВВП

Рівень тіньової економіки у січні-вересні минулого року становив 31% ВВП

Рівень тіньової економіки у січні-вересні 2021 року становив 31% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП).

Про це йдеться в аналітичній записці Мінекономіки «Загальні тенденції тіньової економіки в Україні у січні-вересні 2021 року», повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

«За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки у січні-вересні 2021 року становив 31% від обсягу офіційного ВВП, що на 1 в. п. менше за показник відповідного періоду 2020 року», – йдеться у матеріалі.

У міністерстві зазначили, що незначне зменшення рівня тіньової економіки відбулося на тлі адаптування суб’єктів господарювання до діяльності в умовах непрогнозованих у часі карантинних обмежень. Це підтверджується виявленими підприємствами оптимістичними настроями у діловій активності, збереженням сталого споживчого та інвестиційного попиту в умовах дії «зеленого» рівня епідемічної небезпеки по усій території країни та, як наслідок, покращенням у звітному періоді (порівняно з січнем-вереснем 2020 року) фінансових результатів діяльності підприємств на тлі сприятливої зовнішньоекономічної кон’юнктури.

Рівень тіньової економіки в Україні у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП порівняно з 27% у 2019 році.