Головна Економіка і аграрна політика Розгляд земельного питання у Раді триватиме до травня

Розгляд земельного питання у Раді триватиме до травня

Розгляд питань, пов’язаних з реформою ринку землі, триватиме у Верховній Раді щонайменше до травня, і вийти з нього неможливо.

Про це на брифінгу сказав голова ВР Дмитро Разумков, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на УНН.

«Регламент Верховної Ради побудований наступним чином: якщо ви зайшли в питання, поки ви за нього не проголосуєте, ви вийти не можете. Тобто, поки не буде проголосовано законопроєкт 2194, нічого іншого зробити не можна. Тому стоїть питання позачергових засідань», – зазначив спікер парламенту.

Він нагадав, що до законопроєкту № 2194 залишилось розглянути близько тисячі правок.

«Плюс-мінус до травня, тиждень-два, ми повинні пройти. Але там наступний законопроєкт, також пов’язаний з реформою ринку землі – там трохи менше, всього 700 правок, якщо я не помиляюсь. Подивимось, хто на них буде наполягати», – сказав Дмитро Разумков.

Верховна Рада протягом усього попереднього пленарного тижня розглядала правки до проєкту закону № 2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.  Проєктом закону пропонується, зокрема:

  • передати землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад;
  • встановити на законодавчому рівні чіткий механізм порядку встановлення і фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, у тому числі об’єднаних;
  • надати органам місцевого самоврядування повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності.

Законопроєкт пропонує також скасувати погодження з урядом продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної й комунальної власності іноземним юридичним особам. Пропонується виключити із Земельного кодексу норми, які обмежують можливість іноземців та іноземних юридичних осіб придбавати вільні від забудови земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.