Головна Економіка і аграрна політика Створено Платформу співробітництва ЄС-Україна для підтримки українського експорту

Створено Платформу співробітництва ЄС-Україна для підтримки українського експорту

Європейська Комісія у межах плану заходів створення Шляхів солідарності офіційно запустила Платформу ЄС-Україна для зв’язків з бізнесом, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначена платформа створена на базі European Enterprise Network (EEN) для європейського і українського бізнесу та спрямована на встановлення ділових контактів і спрощення логістичних операцій для експорту та імпорту товарів з/в Україну.

Зацікавлені сторони можуть безоплатно зареєструватися на сайті, публікувати свої профілі й шукати відповідних ділових партнерів та можливості реалізації своїх експортних пропозицій.

Відповідна платформа спрямована на  підтримку українського експорту, встановленню контактів між європейським бізнесом, який пропонує  транспортні послуги та/або можливість зберігання товарів, та українськими компаніями/трейдерами, а також дає можливість знаходити логістичних партнерів для експорту своєї продукції до держав-членів ЄС та третіх країн.

Платформа зосереджена на таких секторах:

  • логістика: збут, закупівля, транспорт, зберігання, перевалка;
  • виробництво та переробка: сільське господарство та продукти харчування, сировина та ін.
  • експорт та імпорт сільськогосподарської продукції: пшениці, кукурудзи, ячменю, соняшнику, цукрових буряків, бобових, плодоовочевих та ін.;
  • експорт та імпорт харчових продуктів: рослинної олії, м’яса, молочних продуктів, цукру, борошна, напоїв, хлібобулочних та кондитерських виробів тощо;
  • експорт та імпорт сировини: деталей для агротехніки, металу, деревини, мінеральних добрив, бензину, дизельного палива тощо.

Зазначається, що ця платформа доповнює дві інші платформи, створені за підтримки Європейської  комісії для пошуку партнерів, які допомагають подолати проблеми, викликані війною, й можуть бути корисними для аграрного бізнесу – платформу підтримки ланцюга постачання Enterprise Europe Network (EEN) та форум ЄС Clusters Support Ukraine.