Головна Агрохімія У 2020 році обсяг внесених добрив в Україні зріс на 19%

У 2020 році обсяг внесених добрив в Україні зріс на 19%

227

За даними Державної служби статистики, у 2020 році збільшилося використання сільськогосподарськими підприємствами мінеральних добрив. Так, загальний обсяг внесених мінеральних добрив збільшився на 19% до 2,8 млн. тонн діючої речовини. Водночас використання азотних добрив збільшилося на 20% до 1,9 млн. тонн  діючої речовини, фосфорних – на 21% до 0,5 млн. тонн діючої речовини та калійних на 13% до 0,4 млн. тонн діючої речовини.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

За словами аналітиків УКАБ, щорічне зростання використання добрив в Україні продовжується вже 25 років починаючи з 1995 року, проте приріст 2020 року вдвічі перевищує середньорічні темпи зростання останніх 5 років. Таке суттєве зростання пов’язане з поліпшенням технології виробництва,  відносним зниженням вартості добрив на міжнародних ринках, а також зниженням ставок кредитування, що поліпшило можливості фінансування витрат на посівну.

Особливо важливим в цьому контексті є збільшення внесення фосфорних і калійних добрив (переважно в складі комплексних добрив), рівень використання яких наразі є втричі меншим за показник 1990 року. Достатнє внесення добрив компенсує винос поживних речовин урожаєм і забезпечує підтримання та поліпшення родючості ґрунтів.