Головна Економіка і аграрна політика У 2021 році сільське господарство України відновить зростаючу динаміку

У 2021 році сільське господарство України відновить зростаючу динаміку

Після минулорічного спаду обсягів агровиробництва на 10,4%, який став найбільшим з 1994 року (‑16,5%), у 2021 році в Україні очікується збільшення виробництва валової сільськогосподарської продукції. За оцінками, обсяги сільгоспвиробництва перевищать показники минулого року на 4,4%, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, передає «ПроАгро Груп».

За його словами, таке зростання відбудеться за рахунок збільшення виробництва рослинницької продукції – на 5,9%, тоді як по виробництву продукції тваринництва прогнозується зменшення на 0,5%.

Найбільше зростання прогнозується на вирощуванні озимих культур (+15,9%), сої (+12,9%) та плодово-ягідних культур (+10,8%). По інших видах продукції прогнозується зростання не більше ніж на 10%, а по окремих – ріпак, картопля, овочі – навіть зменшення обсягів виробництва, зазначив науковець.

Обсяги виробництва продукції тваринництва, за прогнозом ННЦ, зменшаться проти 2020 року на 0,5% при невеликому зростанні продукції вирощування птиці (+1,4%) та свиней (+0,5%).

Загалом, за прогнозом науковців «Інституту аграрної економіки», у 2021 році вітчизняне сільське господарство вийде на третій – після 2019 і 2018 років – показник виробництва валової сільськогосподарської продукції у новітній історії України, підсумував Юрій Лупенко.