Головна Економіка і аграрна політика У першому кварталі агровиробникам нараховано 86 млн. гривень компенсації за кредитами

У першому кварталі агровиробникам нараховано 86 млн. гривень компенсації за кредитами

Мінекономіки затвердило розподіл коштів у розмірі 85,9 млн. гривень для компенсації суб’єктам господарювання АПК за фактично сплачені відсотки за користування кредитами за січень-березень 2021 року. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Кошти отримають 863 позичальника, які подали заявки до уповноважених банків. Загальний обсяг кредитів, залучений підприємствами – 7,9 млрд. гривень, з них пільгових (підлягають компенсації) – 7,3 млрд. гривень, у тому числі:

  • за видами кредитів: короткострокових – 2,4 млрд. гривень (33,1%), середньострокових – млрд. гривень (35,2%), довгострокових – 2,3 млрд. гривень (31,7%);
  • за видами діяльності позичальників: галузь тваринництва – 1,3 млрд. гривень (17,6%), інші галузі – 6,1 млрд. гривень (82,4%).

Середні процентні ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучили кредити, склали 14-16 % річних.

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з Мінекономіки меморандум про загальні засади співробітництва (33 банка), взяли участь у наданні компенсації за кредитами 24 банка.

На поточний рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення» передбачено 1,2 млрд. гривень.