Головна Новини Ринок України У січні імпортери на третину вичерпали річну квоту на безмитний ввіз свинини...

У січні імпортери на третину вичерпали річну квоту на безмитний ввіз свинини з ЄС

За даними митної статистики Державної митної служби України, у січні імпорт свіжого та охолодженого м’яса свиней склав 6,6 тис. тонн сукупною вартістю $11,9 млн.  Таким чином, за перший місяць вітчизняні імпортери вичерпали майже третину річних квот на безмитне завезення свинини з ЄС, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Асоціації «Свинарі України».

«Пожвавлена імпортна активність зокрема спричинена початком «нового відліку» квот на безмитне завезення свинини. Так, в кінці третього та в четвертому кварталі 2021-го, коли відповідні квоти були вичерпані, імпортери були зобов’язані сплачувати 10% мито при завезенні мороженої та 12% при імпорті охолодженої свинини. З початку року вітчизняні імпортери знову можуть користуватися такими «пільгами». З іншого боку, враховуючи набрані темпи надходження м’яса свиней з-за кордону, цьогоріч ці квоти будуть вичерпані значно раніше. Так, за перший місяць року їх вичерпали на 32%. Тож якщо імпортна активність залишиться на цьому ж рівні, вже з квітня такі поставки можуть автоматично «подорожчати» на 10-12% для вітчизняних трейдерів», — зазначили в аналітичному відділі АСУ.

Середньозважена митна вартість кілограму імпортованої свинини у січні склала 1,8 $/кг, що на 10 центів більше ніж у грудні. Така зміна відбулася як за рахунок підвищення митної вартості окремих товарних категорій, так і за рахунок змін у товарній структурі імпорту. «Так, наприклад, середня митна вартість імпортованої у січні охолодженої лопатки та її відрубів зросла на 12 центів – до 1,68 дол. $/кг, а передній край та його відруби піднялися в ціні на 4 центи – до 1,60 $/кг. З іншого боку, у січні активніше, ніж місяцем раніше, завозили дещо дорожчі категорії свинини — свинячі пів туші (1,74 $/кг, 19% завезеного) та морожену обвалену свинини (1,91 $/кг, 17% завезеного)», — уточнили в асоціації.

Лідерські позиції серед основних країн-постачальниць продовжує утримувати Данія (48% завезеної свинини). Проте друге та третє місце тепер посідають Нідерланди (16,7%) та Бельгія (14,4%), а Польща, яка у 2021-му була на другому місці у переліку, опустилася на четверту сходинку (10,9%) через погіршення ситуації щодо африканської чуми свиней.