Головна Рослинництво Зернові У травні на залізниці навантажено 1,3 млн. тонн зернових вантажів

У травні на залізниці навантажено 1,3 млн. тонн зернових вантажів

На мережі залізниці України навантажено 9 152 тис. тонн вантажів у травні. З них навантаження зернових минулого місяця становило 1 303 тис. тонн, що майже на 100 тис. тонн більше, ніж у квітні.

Про це розповів сьогодні заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов під час онлайн-наради із представниками зернового ринку, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Rail.insider.

Трохи зросли і обсяги середньодобового навантаження: до 42 тис. тонн (проти 41 тис. тонн у квітні). У деякі дні обсяг навантаження фактично дорівнював минулорічним обсягам, проте зберігається тенденція до скорочення навантаження у вихідні.

На експорт у травні перевезено 807 тис. тонн. Із них через сухопутні прикордонні переходи транспортовано 616 тис. тонн. Ще 191 тис. тонн вивезено за допомогою портів.

Серед прикордонних переходів лідерами за обсягами експорту є такі станції:

  • Ізов (до Польщі) — 151 тис. тонн;
  • Вадул-Сірет (до Румунії) — 80 тис. тонн;
  • Батьово (до Угорщини) — 79 тис. тонн.

Також в «Укрзалізниці» розповіли про зростання передачі вагонів із зерновими вантажами. Цей показник збільшився на 45 вагонів упродовж травня.

У квітні залізницею перевезено понад 9 млн. тонн вантажів. Крім того, раніше УЗ повідомила про плани досягти обсягів експорту 1,5 млн. тонн на місяць зерна залізницею до кінця літа.

Перегляди: 3