Головна Логістика Учасники ринку обговорили заходи для покращення логістики агропродукції

Учасники ринку обговорили заходи для покращення логістики агропродукції

 Сьогодні відбулася зустріч робочої групи з оперативного розв’язання питань логістики у сільському господарстві за участю представників Мінекономіки, Мінінфраструктури, Мінфіну, Укртрансбезпеки, АТ «Укрзалізниця» та профільних аграрних асоціацій. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Мінекономіки.

Сторони обговорили питання щодо стимулювання перевезень сільськогосподарської продукції внутрішніми водними шляхами. Зернотрейдерами було запропоновано скасувати або компенсувати річковим суднам сплачений акциз на пальне. Такий крок наблизить законодавство до європейського, адже це відповідає Угоді про асоціацію України з ЄС. Також це сприятиме розвитку зернового ринку в Україні, адже стимулюватиме експортерів користуватися більш дешевим і екологічним річковим транспортом для перевезення сільськогосподарської продукції.

Також було розглянуто стан розробки Мінінфраструктури нормативно-правових актів щодо врегулювання питання перевезення вантажів на особливих умовах в універсальних контейнерах.

Крім того, учасники обговорили пропозицію від «Укрзалізниці» про внесення змін до Правил надання послуг у морських портах України. Серед іншого йдеться про здійснення у портах України габаритно-вагового контролю також для автомобілів, які завозять на територію порту експортні вантажі. Такі зміни сприятимуть встановленню рівних конкурентних умов для різних видів транспорту (автомобільного, річкового, залізничного), а також сприятиме переорієнтації частки вантажних перевезень з автомобільного на більш екологічний залізничний та річковий транспорт.