Головна Економіка і аграрна політика Україна починає переговори з ЄС щодо перегляду тарифів і квот в рамках...

Україна починає переговори з ЄС щодо перегляду тарифів і квот в рамках ЗВТ

Через 5 років після початку застосування угоди про асоціацію Україна починає переговори з ЄС що щодо подальшої лібералізації зони вільної торгівлі, і вже подала Брюсселю відповідну дипломатичну ноту.

Про це повідомив торговий представник України, заступник міністра економіки Тарас Качка, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на LB.ua.

За його словами, переговори здебільшого стосуватимуться кількох питань, але вони дуже суттєві. Зокрема, йдеться про скасування квот і мит там, де вони не потрібні.

«У нас є по цій темі буквально 2-3 завдання. Перша – позбутися від квот там, де вони не потрібні. Квоти узгоджували у 2005-2008 роках і у нас, наприклад, є квота на манітол сорбіту. Вона іноді заповнюється, але це ринок не суттєвий. Ми будемо пропонувати, щоб для таких товарів, за якими дуже маленька квота і вона часто не заповнюється, поставити нуль, тому що немає ніякої необхідності тримати квоту», – сказав Тарас Качка.  

З іншого боку, зазначив заступник міністра, в України є квота на часник в 500 тонн. Якщо її обнулити, то українським часником Європу завалити не вдасться, але вітчизняній економіці буде поданий сигнал, що ЄС готовий повністю лібералізувати деякі товари, які зараз під тарифними квотами. Це є першим завданням України на переговорах.

«Друге завдання. У нас є тарифні квоти, в яких поєднані різні товари. Це в першу чергу зернові, де тарифна квота на пшеницю. І в ній є коди з 10 групи, тобто це саме пшениця, зерно. І є 11 група, де вже борошно. Але по борошну інша логіка ринку: немає сотень тисяч тонн – там десятки тисяч тонн. І відповідно трейдери не можуть вписатися в мільйони тонн квот по пшениці. І ми будемо пропонувати розмежувати ці речі. Тобто говорити про те, що давайте зробимо зерно окремо, а борошно окремо. Те ж саме стосується кукурудзи і м’яса птиці», – поінформував Тарас Качка.

При цьому він наголосив, що  йдеться не про зменшення таких квот, а про їх розділення. Щоб експортери власне пшениці, зерна, мали свій обсяг для безмитної торгівлі, і водночас його також мали й експортери борошна, які в такій ситуації почуватимуться більш комфортно і впевнено.