Головна Ринок України Експорт/імпорт Україна повертає свої традиційні ринки та обсяги експорту

Україна повертає свої традиційні ринки та обсяги експорту

Україна повертається до своїх традиційних показників фізичних обсягів експорту. Про це повідомив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на FREEДОМ.

«Україна абсолютно чітко розуміє позицію Європейського Союзу та активно шукає альтернативні шляхи експорту власної аграрної продукції. Коли ми говоримо про експорт морським шляхом, ми маємо розуміти, що цей експорт стосується ринків, на яких Україна активно була присутня до 2022 року. Йдеться про північ Африки, йдеться про Близький Схід, Південно-Східну Азію, Китай. Тобто йдеться не про європейський ринок», — сказав він.

За словами економіста, зараз через блокування кордону, протести європейських аграріїв Україна активно диверсифікує напрямок відправки власної продукції на свої традиційні ринки.

«Україна різко наростила обсяги морського шляху територіальними водами Болгарії, Румунії, так званим новим зерновим коридором, який забезпечує досить високий рівень безпеки проходження кораблів. Тож у цій ситуації Україна дійсно повертає свої традиційні обсяги, повертається на свої традиційні ринки, збільшує там свою присутність та знімає ту гостроту проблем, яка виникла у зв’язку з експортом української продукції до Європейського Союзу. Ми йдемо назустріч Європі для того, щоб вона розв’язала свої аграрні проблеми з власними аграрними виробниками», — наголосив Пендзин.

Перегляди: 115