Головна Економіка і аграрна політика Україна вперше відправляє соняшникову олію за ініціативою Grain from Ukraine

Україна вперше відправляє соняшникову олію за ініціативою Grain from Ukraine

Україна вперше відправляє соняшникову олію в рамках гуманітарної продовольчої ініціативи Grain from Ukraine. 2453,26 тонн олії призначено для 5-х держав Африки – Демократичної Республіки Конго, Мозамбіку, Джибуті, Мавританії та Палестини. Відправка гуманітарного вантажу здійснюється Міністерством аграрної політики та продовольства України спільно з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP).

За словами заступника міністра агрополітики Маркіяна Дмитрасевича, цього року Україна розширила номенклатуру гуманітарних вантажів.

 «Ми виконуємо місію нашої країни, забезпечуємо продовольчу безпеку у світі. І розширюємо  гуманітарні товари, як було оголошено Президентом України Володимиром Зеленським під час другого саміту «Grain from Ukraine». Ми постачаємо не лише зерно, але й кукурудзу, горох, а тепер вже і соняшникову олію. Ця олія буде відправлена контейнерами з портів Великої Одеси», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Він підкреслив велику роль Всесвітньої продовольчої програми ООН також і у  підтримці українців з прифронтових територій та внутрішньо переміщених осіб. Він зауважив, що найближчим Україна передасть на переробку Всесвітній продовольчій програмі зерно попередніх врожаїв для вироблення макаронних виробів і хліба. Ці товари будуть направлі мешканцям прифронтових територій.

Т.в.о. директора Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні, Маріанна Ворд, повідомила, що в рамках Grain from Ukraine відправлено понад 200 тис. тонн аграрної продукції. На сьогодні до цієї ініціативи приєдналося багато країн донорів, зокрема Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Швеція та Люксембург.

Перегляди: 230