Головна Економіка і аграрна політика Україна втрачає мільярди гривень на «чорному експорті» зерна

Україна втрачає мільярди гривень на «чорному експорті» зерна

Україна щороку втрачає мільярди гривень через намагання недобросовісних підприємств експортувати зернові без сплати податків та повернення валютної виручки.

Про це заявив заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький в ефірі «Єдиних новин», передає «ПроАгро Груп»  з посиланням на УНІАН.

«Сьогодні я вважаю, що це дійсно є проблемою. Бо більшість зерна йде нелегально – не повертається валютна виручка, не сплачуються податки в бюджет, і країна втрачає мільярди гривень», – заявив Вербицький.

Зазначається, що загалом останнім часом було попереджено вивезення з території України понад 40 контейнерів сільськогосподарської продукції, яку купили за готівкові кошти. Вказані підприємства ухилились від сплати податків на 32 млн грн.

«Фактично бюджет України не дорахувався б мільйонів гривень. І такий випадок не поодинокий. Зерно нелегально вивозять вантажівками, залізницею та морем. За даними Міністерства економіки, дві з кожних п’яти тон збіжжя вивозиться без сплати податків», – додав прокурор Максим Олефір.

Перегляди: 254