Головна Економіка і аграрна політика Уряд розпочав впровадження ефективної системи агрострахування

Уряд розпочав впровадження ефективної системи агрострахування

158

Урядом схвалено законопроєкт, яким запроваджується  новий інструмент підтримки аграріїв – агрострахування.

Робота над документом велась у тісній співпраці Мінекономіки з Нацбанком, учасниками аграрного та страхового ринків, представниками профільних асоціацій та міжнародними експертами, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

«Державна підтримка агрострахування є ефективним інструментом у багатьох країнах світу. Ми всі розуміємо, наскільки ця підтримка є важливою і довгоочікуваною для українських фермерів, особливо коли говоримо про глобальні зміни клімату та передбачувані погодні умови, такі, наприклад, як посуха. Впевнений, це рішення сприятиме розвитку не лише  агросектору, але й економіки в цілому», –  зазначив міністр економіки Ігор Петрашко.

Ухвалені зміни чітко визначають механізм надання держпідтримки, учасників ринку, об’єктів страхування, страхових продуктів, страхових ризиків, страхових випадків, вимог до договорів.

Документом скасовується положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через аграрний страховий пул, який не був прозорим фільтром для професійного та відкритого відбору страховиків. Натомість прийнятий законопроєкт висуває чіткі вимоги до страхових компаній та контроль за ними, забезпечує прозорість та транспарентність.