Головна Війна проти України Уряд скасував ліцензування експорту кукурудзи та соняшникової олії

Уряд скасував ліцензування експорту кукурудзи та соняшникової олії

Уряд України скасував обов’язкове ліцензування експорту кукурудзи та соняшникової олії з метою полегшення експорту, який суттєво знизився через війну росії проти України та блокування агресором українських портів. 

Про скасування ліцензування вказаних груп товарів йдеться в Постанові Уряду від 24 березня 2022 р. №352, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Української зернової асоціації.

Зазначається, що раніше УЗА зверталася до прем’єр-міністра України з проханням скасувати раніше впроваджене ліцензування експорту кукурудзи, адже таке рішення не сприяло прискоренню експорту, а лише гальмувало торгівлю зерном. 

Як відомо, в умовах війни з російською федерацією та через блокування морських портів України, через які здійснювалось до 95% всього зернового експорту, зерновики вимушені шукати шляхи вивезення зерна через наземні переходи, зокрема, залізничні. Якщо раніше через морські порти України могла експортувати близько 200 тис. тонн щодоби, то наразі наземні переходи дозволяють здійснювати близько 20 тис. тонн на добу. Такий перебіг подій значно погіршує ситуацію з проведенням посівної кампанії, адже кошти, отримані від експорту, аграрії традиційно використовують на посівну кампанію.

Експорт кукурудзи з України у 2021/22 МР році очікувався на рівні 30-32 млн. тонн з близько 38 млн. тонн врожаю. Залишилось експортувати ще 14-15 млн. тонн кукурудзи. Експорт – це доходи аграріїв, в тому числі кошти на проведення посівної, а також це так потрібні сьогодні Україні валютні надходження. 

Збереження великих залишків минулорічного врожаю ставить під питання також можливість зберігання зерна нового врожаю, оскільки в Україні немає надлишку потужності для зберігання зерна, підкреслили в УЗА.