Головна Економіка і аграрна політика Уряд скасував заборону на експорт великої рогатої худоби, м‘яса та субпродуктів з...

Уряд скасував заборону на експорт великої рогатої худоби, м‘яса та субпродуктів з неї

Кабінет міністрів України скасував заборону на експорт великої рогатої худоби, м‘яса та субпродуктів з неї, натомість увівши постановою № 422 від 9 квітня 2022 року ліцензування вивезення за кордон даної продукції. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зокрема, йдеться про експорт великої рогатої худоби, живої (код УКТЗЕД 0102), м’яса великої рогатої худоби, мороженого (код УКТЗЕД 0202), а також м’яса та їстівних м’ясних субпродуктів ВРХ(код УКТЗЕД 021020).

«В Україні є хороші перспективи розвивати як внутрішнє споживання, так і експорт продукції, в тому числі і експорт продукції яловичини з високою доданою вартістю, яка використовується в HoReCa (ресторанах, готелях для приготування), або ВРХ, яка має високий племінний потенціал. Оскільки внутрішній ринок обмежений, наше виробництво більше ніж внутрішнє споживання, і у нас є певний надлишок – він становить близько 10%, які дійсно можна експортувати», – зазначив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Він додав, що це не просто відкриття експорту, а саме ліцензування, задля того щоб держава  завжди могла контролювати баланс. Якщо галузь розвивається, і у нас є надлишок – ми дозволяємо експортувати і видаємо ліцензію, якщо бачимо, що внутрішнє споживання зростає і перш за все це потрібно для цілей продовольчої безпеки країни – тоді ліцензія не видається.

«Тому це такий компроміс між критичним покриттям потреб держави в даному аспекті з точки зору продовольчої безпеки, і можливістю для розвитку бізнесу. Якщо з’являються нові ринки, нові ніші, і це не шкодить внутрішній продуктовій безпеці, то це потрібно експортувати, щоб надходила валютна виручка»,- підсумував Тарас Висоцький.