Головна Овочівництво В турецьких томатах, що прямували до Румунії через Україну, виявили небезпечного шкідника

В турецьких томатах, що прямували до Румунії через Україну, виявили небезпечного шкідника

Спеціалістами відділу фітосанітарних заходів на кордоні ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області при проведенні фітосанітарних процедур імпортних об’єктів регулювання виявлено регульований шкідливий організм – південноамериканську томатну міль Tuta absoluta Meyrick. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію ДПСС.

Як стало відомо, партія томатів 14,35 тонн прямувала з Туреччини транзитом до Румунії. В контрольному зразку спеціалісти знайшли гусінь і лялечку в живому стані, що є порушенням Закону України «Про карантин рослин».

Томатна міль є дуже небезпечним шкідником і швидко мігрує рослинами. ЇЇ гусениці поїдають не лише самі томати, а й їхнє листя та стебла, прогризаючи довгі ходи у стеблах і ще зелених помідорах. Непоправно псують і спілі плоди. Також міль завдає шкоди насадженням картоплі. Розповсюджується шкідник з розсадою та плодами, з ґрунтом та упакуваннями.

У Держпродспоживслужбі інформували, що вантаж заражених томатів повернуто відправнику. До країни-експортера направлено нотифікацію.