Головна Економіка і аграрна політика В Україні впровадять комплексну програму з використання та охорони земель

В Україні впровадять комплексну програму з використання та охорони земель

Маючи настільки багатий земельний фонд, який перевищує 60 млн. га землі, Україна просто зобов’язана берегти та піклуватися про свої землі. Тим більше, що 70% – це сільськогосподарські землі, які дають нам продукти харчування. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, передає «ПроАгро Груп».

«Тому формула проста: якість ґрунтів = якість їжі, яку ми споживаємо», – зазначив він.

Роман Лещенко назвав використання земельно-ресурсного потенціалу держави протягом останнього десятка років нераціональним: мільйони гектарів земель опинилися у вкрай зношеному стані, а єдина державна система охорони земель була взагалі відсутня.

«Кабмін зробив два рішучі кроки до кардинальних змін у цьому питанні: затвердив порядок консервації земель й схвалив Концепцію загальнодержавної цільової програми з використання та охорони земель», – повідомив очільник аграрного міністерства.

Він пояснив, що деградовані землі мають бути виведені з обігу шляхом їх консервації. Механізм залужування, заліснення та ренатуралізації дозволить відновити виснажені ґрунти; а відновлення зрошувальних систем – раціонально використовувати запаси вологи в ґрунті.

Крім того, Кабмін впровадить комплексну програму щодо використання та охорони земель до 2032. Вона передбачатиме:

  • розробку схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
  • моніторинг земель і якості ґрунтів із створенням геоінформаційної платформи;
  • запобігання необґрунтованому вилученню земель с/г призначення для несільськогосподарських потреб;
  • захист земель від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісового фонду, дотримання особливого режиму використання охоронюваних земель.

«Земельна реформа і, зокрема, введення ринку землі створили додаткові можливості для землекористувачів та землевласників, але водночас наклали подвійну відповідальність щодо поліпшення захисту земельного фонду України, навколишнього природного середовища, здоров’я населення. Готуємо відповідний законопроєкт та будемо радикально змінювати підходи до ефективного землекористування земельними ресурсами», – поінформував Роман Лещенко.