Головна Війна проти України Від початку війни агроекспорт з України скоротився втричі

Від початку війни агроекспорт з України скоротився втричі

За перші 4 місяці 2022 року Україна експортувала агропродовольчої продукції (групи 1-24 УКТЗЕД) на суму $7 420 млн., перевищивши на 3% торішні показники за січень-квітень. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов, повідомляє «ПроАгро Груп».

Втім, зауважив він, слід звернути увагу на значний контраст показників у довоєнний та воєнний періоди. Якщо у січні-лютому нинішнього року, за даними Державної служби статистики України, вартість вітчизняного аграрного експорту становила $5 676 млн., то у березні-квітні – після вторгнення росії – поставки України на зовнішні ринки принесли виручку в розмірі лише $1 744 млн., скоротившись за час війни більш ніж утричі.

Агроподовольча продукція продовжує залишатись основним джерелом валютних надходжень для зовнішньої торгівлі України: за січень-квітень 2022 року її частка в загальному експорті перевищила 44%, зазначив науковець.

Цього року, як і раніше, ключовими товарними групами в аграрному експорті виступають зерно, олійні культури, олії та жири, залишки переробної промисловості, а також м’ясні продукти. Сумарно ці види сільгосппродукції займають у структурі зарубіжних поставок майже 90%.

Нині Україна все ще перевищує рекордні показники минулорічного експорту продовольства. Однак триваюча агресія росії, ведення бойових дій, окупація територій в різних регіонах нашої держави і блокування морських портів суттєво знижують вітчизняний потенціал зовнішніх продажів. Отже, підсумкові показники експорту прямо залежатимуть від ліквідації названих чинників, підсумував Микола Пугачов.