Головна Новини Ринок України Вітчизняне свинарство почало 2022-й рік з черговим антирекордом

Вітчизняне свинарство почало 2022-й рік з черговим антирекордом

Вітчизняне свинарство почало 2022-й рік з черговим антирекордом за чисельністю свинопоголів’я в країні — 5,54 млн. голів. Згідно з даними Держстату, це на 5,8% чи на понад 300 тис. голів менше, ніж рік тому, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на коментар Асоціації «Свинарі України».

«Підґрунтя для такого антирекорду сформував історичний мінімум присадибного поголів’я свиней, яке, за оцінками ДССУ, опустилося до двохмільйонної позначки. Це на 11% менше, ніж фіксували на початку 2021-го. Активний попит на свинину напередодні зимових свят та, відповідно, вищі ніж рік тому ціни реалізації заохотили присадибних виробників свинини до підвищеної реалізації свиней на забій у кінці року», – зазначили в АСУ.

Промислове поголів’я також втратило 2,5% проти стартової чисельності минулого року та скоротилося до 3,5 млн. голів. Водночас, частка промислового поголів’я у загальній чисельності свиней в країні зросла до 64% проти 61,7% у січні 2021-го.

«Негативна динаміка чисельності свиней в країні є наслідком тривалої трансформації галузі та затяжної кризи. У таких умовах приросту внутрішнього виробництва свинини цьогоріч чекати не варто», — спрогнозували в галузевій асоціації.