Головна Війна проти України Вперше після початку війни у повітря піднялися аграрні дрони

Вперше після початку війни у повітря піднялися аграрні дрони

В умовах воєнного стану вперше вдалося підняти в повітря сільськогосподарські дрони для виконання сезонного внесення ЗЗР на 130 гектарах ягідних насаджень. Повітряні роботи пройшли в Київській області, на території, яка ще донедавна була окупованою, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на допис на сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства у Facebook.

«При дефіциті паливних ресурсів, пестицидів, ризиків замінувань полів використання агродронів стало рішенням №1», – підкреслили у міністерстві.

Зазначається, що робота з агродронами в умовах війни складається не тільки з факту внесення дроном ЗЗР, а в першу чергу з підготовки до цього процесу:

  • отримання дозволів та погодження з військовими підрозділами використання повітряного простору для аграрних потреб;
  • отримання дозволів на польоти та офіційних розпоряджень Міністерства оборони України, будь-які неузгоджені дії будуть миттєво розцінені як ворожі, а відповідно — техніка буде знешкоджена ЗСУ.

«Ми переконані що, у  майбутньому процес внесення ЗЗР дронами буде простішим і доступнішим. Наразі вже є алгоритм щодо  співпраці  з військовими адміністраціями, ЗСУ та документальним супроводом»,  – зазначив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.