Головна Економіка і аграрна політика ВР підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів для АПК

ВР підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів для АПК

217

18 лютого на засіданні Верховної Ради України прийнято у першому читанні законопроєкт №3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. Така фінансова установа стане ефективним інструментом, який спростить отримання кредитів малими фермерами, які не мають кредитної історії. За це рішення проголосувало 295 народних депутатів, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Фонд гарантування кредитів – це ще один інструмент, який спростить доступ аграріям, в тому числі і малим фермерам, до фінансування. Господарства, які обробляють землю до 500 гектарів, матимуть більше можливостей отримати кредити на розвиток свого бізнесу, адже виконання їх зобов’язань перед банками будуть гарантуватися Фондом», – зазначив міністр Ігор Петрашко.

Проєктом закону визначаються особливості створення та діяльності Фонду, тип власності та корпоративного управління. Для забезпечення прозорості та підвищення ефективності діяльності передбачено такі запобіжники:

  • Фонд надає гарантії в обсязі до 50% непогашеної суми основного боргу;
  • Фонд надає гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років;
  • Кредитний леверидж 1:4. Таким чином, кожна виділена державою гривня перетвориться на 8 грн. для аграріїв.

У документі чітко прописані критерії до позичальників, які зможуть скористатися послугами фонду. Це дрібні фермери, які обробляють до 500 гектарів, відповідають вимогам, що висуваються до мікропідприємств, малих та середніх Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» Граничний показник розраховується сумарно щодо всієї групи пов’язаних із суб’єктом підприємництва контрагентів.

В міністерстві підкреслюють, що реалізація цього закону покращить доступ малих та середніх сільгоспвиробників до кредитних ресурсів та сприятиме стабільності функціонування сільського господарства в Україні.