Головна Тваринництво Молоковиробництво З початку жовтня ціни на молочні продукти зросли на 2-3%

З початку жовтня ціни на молочні продукти зросли на 2-3%

В Україні на початку жовтня зросли на 2-3% молочні продукти. Йдеться зокрема про молоко і сметану, тверді сири, кефір і вершкове масло.

Про це повідомила керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» у Львові Тетяна Попович, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «РБК-Україна».

«Цінові коливання частково сезонні та з іншого боку – зумовлені економічними факторами. Серед них – зростання вартості енергоносіїв, подорожчання пального, зростання податків та інфляції, подорожчання витрат на сировину», – розповіла Попович.

Експерт пояснила, що протягом останніх місяців попит на молочну сировину з боку переробних підприємств значно активізувався.

Після початку повномасштабного вторгнення на заході України з’явилося чимало релокованих переробних підприємств, які посилили своїми потужностями виробництво та додатково посилили попит на локальну сировину.

Якщо враховувати минулорічні цінові показники, то молоко є одним із рекордсменів подорожчання. Виробники та оператори ринку не беруться давати точні прогнози щодо подальшого зростання ціни. Все залежить насамперед від воєнної ситуації в країні та роботи енергетичної системи. Виробники запевняють, що на цей час вони роблять все можливе для стримування цін на прийнятному для споживачів рівні та одночасно на ринковій позначці, що дозволить підтримувати розвиток бізнесу.

Перегляди: 3