Головна Новини Світові ринки МХП розраховує на поновлення імпорту української курятини найближчим часом

МХП розраховує на поновлення імпорту української курятини найближчим часом

5

Через спалах пташиного грипу, що було зафіксовано в січні на підприємстві “Хутір” у Вінницькій області, що не входить до групи “Миронівський хлібопродукт” (МХП), низка країн ввела заборону на імпорт курятини з України.

Зокрема, як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com, заборону ввели наступні країни: Японія, Республіка Корея, Азербайджан, Республіка Вірменія, Молдова, Ірак, Філіппіни, Марокко, Республіка Туніс, Сінгапур, Кувейт, Саудівська Аравія тощо. Заборону на ввезення курятини з України анонсував також Китай.

Світова організація з охорони здоров’я тварин (World Organisation for Animal Health) чітко регламентує поведінку країн у разі виникнення спалаху грипу (глава 10.4 регламенту Організації). “Україна має провести повне зачищення території, на якій було виявлено спалах грипу та оголосити карантин тривалістю в три місяці. В цей час відбувається ретельний нагляд за територією та птицею. Після цього будь-яка країна може направити до України своїх представників з метою перевірки якості та ефективності заходів, що були вжиті країною, з метою подолання наслідків пташиного грипу та упередження його спалахів на майбутнє. Всі країни, включаючи Україну, діють у повній відповідності до міжнародного протоколу Світової організації з охорони здоров’я тварин”, – каже Дмитро Лось, радник голови правління МХП з зовнішньоекономічних питань.

Європейський Союз частково зняв заборону на ввезення м’яса птиці з усієї території України. Про це повідомив Посол України в ЄС Микола Точицький. Україна очікує на офіційне повідомлення з боку ЄС, яке має відновити експорт української продукції до ЄС. “Україна загалом і підприємства групи МХП зокрема діють у повній відповідності до міжнародних норм та стандартів. Україна ввела програму активного нагляду, що має засвідчити відсутність інфекції та відновити статус благополучної країни з точки зору безпеки продукції. Підприємства групи МХП повністю контролюють якість продукції. Сподіваємось, що європейські інституції та наші країни-партнери вже невдовзі переглянуть своє рішення на користь України”, – додав Дмитро Лось.

Тож, враховуючи рішення ЄС про встановлення правил зонування та регіоналізації з метою поновлення поставок м’яса курки з України, МХП розраховує, що слідуючи європейському прикладу, інші країни поновлять імпорт української курятини найближчим часом.