Головна Новини Світові ринки Торік Україна посилила позиції на світовому ринку м’яса

Торік Україна посилила позиції на світовому ринку м’яса

У 2019 році був оновлений абсолютний рекорд 2018 року за обсягами експорту української курятини. На зарубіжні ринки було вивезено 329 тис. т цього м’яса. Обсяги експортних поставок збільшилися на понад чверть (+25,8%) – до 414 тис. т м’яса птиці на суму 579 млн дол. США. Тож характерною тенденцією 2019 року стало подальше посилення позицій м’ясопродукції українського виробництва на міжнародному ринку за рахунок курятини.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на iae.org.ua.

Як інформує заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, член-кореспондент НААН Микола Пугачов, торік завдяки триваючій широкій географічній диверсифікації та закріпленні на багатьох ринках збуту після втрати російського, зберігалася позитивна тенденція збільшення обсягів експорту м’яса та субпродуктів. Обсяги експорту продукції м’ясної групи збільшилися проти показників 2018 року на 10% і становили 712 млн дол. США.

За його словами, 2019 року найбільше вітчизняної м’ясопродукції було вивезено до країн Євросоюзу, Близького Сходу та СНД. При цьому частка країн ЄС у вартісному вимірі склала 28%.

Лідируючу позицію у рейтингу імпортерів вітчизняного м’яса третій рік поспіль утримують Нідерланди (15,8 %). Значними є також частки Саудівської Аравії (13,5%), Словаччини (8,5 %), Білорусі (6,9 %), Азербайджану (5,9 %), Іраку (4,9 %), ОАЕ (4,8 %) та Казахстану (4,1 %). Загалом ці країни акумулювали близько 2/3 від продажів Україною м’яса на глобальному ринку.

Цього року вітчизняні експортери вже мали тимчасову заборону на ввезення курятини до Європейського Союзу, тому важко передбачити загальні експортні перспективи України по м’ясопродукції на весь 2020-й рік, підсумував Микола Пугачов.