Головна Новини Світові ринки Зовнішній попит на кукурудзу дуже слабкий

Зовнішній попит на кукурудзу дуже слабкий

Як інформує Refinitiv Agriculture, експортні котирування на українську кукурудзу опинилися під тиском низки чинників, зокрема, – обвал вартості нафти, сильна волатильність ф’ючерсів, низький зовнішній попит на тлі стрімкого поширення коронавірусу в світі, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

Зовнішній попит на кукурудзу дуже слабкий, торгівля кукурудзою на базисі FOB Одеса малоактивна, повідомляють українські трейдери.

На цінову ситуацію також тиснуть великі запаси кукурудзи в портах. При необхідності звільнити портові потужності продавці можуть вимушено піти на зниження ціни продажів.

На базисі CPT-Одеса ціна кукурудзи тримається на досить високому рівні і майже не змінилася, в порівнянні з минулим тижнем, не дивлячись на глобальну знижувальну тенденцію. Трейдери також відзначають, що пропозиція кукурудзи і кількість угод з початку поточного тижня зросли.

Крім того, девальвація гривні призвела до незначного зниження ціни в доларах, що не відбилося на ціні в гривневому еквіваленті. Загальний негативний тренд стимулює фермерів продавати кукурудзу, запаси якої ще великі, за поточними досить привабливими цінами. При цьому очікування можливого зниження цін підштовхує виробників реалізовувати запаси якомога швидше.