Головна Новини Світові ринки Що прогнозують світовому ринку молока

Що прогнозують світовому ринку молока

Експерти Німецької дослідницької мережі молочних продуктів IFCN очікують падіння цін на молоко до $32/100 кг до січня 2021 року і турбулентності на світовому ринку на тлі епідемії коронавірусу. Отож висхідний рух цін на молоко на світовому ринку очікується наступного року. Експерти рекомендують учасникам світового ринку формувати запаси вершкового масла, сухого молока і сиру; передбачити субсидії і програми з добровільного скорочення виробництва молока, а також підтримувати програми шкільного харчування.

За словами керуючого директора IFCN Торстона Хемме, у ІІ-IV кварталі 2020 року на трьох основних ринках знизяться середні ціни на молоко.

У Новій Зеландії 100 кг молока 4% жирності і 3,3% білка до кінця року коштуватимуть $33,7; в Європі – $29,3; у США – $28,8. Середня ціна по ринку складе $32/100 кг продукту.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua, на ціни на світовому ринку молока негативно впливатимуть кілька чинників. Найбільший тиск чинитиме споживацький попит, що знижуватиметься на тлі безробіття, яке зростатиме, та низьких доходів домогосподарств і падіння цін на нафту.

Крім цього, на цінах негативно позначиться призупинення роботи ресторанів і мереж громадського харчування, через які йшла основна частка споживання молочної продукції в світі.

Також на рівень цін вплинуть проблеми з логістикою й експортними поставками, що виникли через перекриття кордонів і нестачі морських контейнерів.

Драйверами для можливого зростання цін на світовому молочному ринку стане ажіотажний попит через епідемію коронавірусу та поповнення покупцями стратегічних продовольчих запасів на його тлі, а також загальне скорочення виробництва молока через кризу.