Головна Новини Світові ринки Визначення граничного обсягу експорту кукурудзи недоцільне

Визначення граничного обсягу експорту кукурудзи недоцільне

Українська зернова асоціація переконана, що жодних передумов для дефіциту кукурудзи на внутрішньому ринку немає, тому визначення граничного обсягу експорту цієї культури є недоцільним.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на uga.ua.

Минулого року Україна отримала рекордний врожай кукурудзи – 35,2 млн. т, а в цьому році, врожай кукурудзи може сягнути нового рекорду. Тому УЗА не бачить передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2019/2020 МР та підписання відповідного додатку до Меморандуму між Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України та бізнес-асоціаціями про узгодження позицій на ринку зерна на 2019/2020 маркетинговий рік.

На сьогодні експорт кукурудзи склав близько 26 млн. т і темпи експорту скорочуються, що свідчить про відсутність особливого інтересу експортерів до кукурудзи. Окрім цього, ситуація на ринку склалася така, що українська кукурудза дорожча за її конкурентів з Аргентини та Сполучених Штатів майже на $25-30 на тонні. Тому УЗА очікує подальшого спаду темпів експорту кукурудзи вже найближчим часом. Відтак УЗА не бачить передумов для розмов про дефіцит кукурудзи на внутрішньому ринку.

Навпаки, треба встигнути продати залишки поки міжнародні ціни на досить пристойному рівні, тому що ціни на врожай наступного року значно нижчі, та й зберігати кукурудзу значно важче та дорожче, ніж інші зернові культури. Для України додаткові валютні надходження від реалізації кукурудзи дадуть додаткові можливості тримати “монетарну оборону” у такий кризовий час як зараз.