Головна Новини Світові ринки Експорт кукурудзи не обмежуватимуть

Експорт кукурудзи не обмежуватимуть

46

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства відкликало ініціативу, що передбачала встановлення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2019 року до 31.08.2020 на рівні 29,3 млн т. Українська зернова асоціація привітала це рішення, назвавши його позитивним сигналом як для зернового ринку України, так і для міжнародного, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на uga.ua.

УЗА напередодні заявляла, що не бачить передумов для визначення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2019 року та підписання відповідного додатку до Меморандуму між Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України та бізнес-асоціаціями про узгодження позицій на ринку зерна на 2019/2020 маркетинговий рік. Оскільки не має жодних передумов для дефіциту кукурудзи на внутрішньому ринку. Минулого року Україна отримала рекордний врожай кукурудзи – 35,2 млн. т, а в цьому році врожай кукурудзи може сягнути нового рекорду.

Сьогодні перед вітчизняними аграріями стоїть завдання встигнути продати надмірні залишки кукурудзи поки міжнародні ціни сприятливі для української кукурудзи – вітчизняний товар на 25-30$/т дорожчий кукурудзи з США та Аргентини. Ціни ж на врожай наступного маркетингового року значно нижчі, та й зберігати кукурудзу значно важче та дорожче, ніж інші зернові культури.

Окрім того, для України сьогодні вкрай важливо забезпечувати стабільний приток валюти, що й забезпечує реалізація кукурудзи на експорт. Більше того, Україна, як одна із держав експортерів продовольства, несе свідому відповідальність перед усім людством, бо є одним з головних суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі. Також Україна приєдналася нещодавно до заяви СОТ щодо прогнозованості торгівлі агропродукцією та недопущення обмеження експорту продовольства.