Головна Новини Світові ринки Попиту на українську кукурудзу практично нема

Попиту на українську кукурудзу практично нема

19

За даними Refinitiv Agriculture, незважаючи на зниження котирувань на базисі FOB, попиту на кукурудзу з України практично нема.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua, експортні котирування на українську кукурудзу на базисі FOB Одеса продовжують знижуватися. Чутки про можливе обмеження експорту кукурудзи з України не спровокували інтерес імпортерів до закупівель – навіть із поставкою на споті. У той же час, котирування на базисі CPT-порт продовжують залишатися на високому рівні і практично зрівнялися з базисом FOB.

На світовому ринку українська кукурудза програє зерну з Південної Америки. Щоб конкурувати, українське зерно повинно знизитися суттєво, вважають українські трейдери.

Експортери намагаються закрити контракти і змушені проводити закупівлі за високою ціною. Виснаження запасів і низький обсяг пропозицій підтримує ціни, що практично зрівняло експортні котирування на різних базисах.

Запаси кукурудзи ще є, але фермери не хочуть продавати її нижче $170/тонна (CPT), зазначив один з українських трейдерів.