Головна Новини Світові ринки Попиту на українську кукурудзу практично нема

Попиту на українську кукурудзу практично нема

За даними Refinitiv Agriculture, незважаючи на зниження котирувань на базисі FOB, попиту на кукурудзу з України практично нема.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua, експортні котирування на українську кукурудзу на базисі FOB Одеса продовжують знижуватися. Чутки про можливе обмеження експорту кукурудзи з України не спровокували інтерес імпортерів до закупівель – навіть із поставкою на споті. У той же час, котирування на базисі CPT-порт продовжують залишатися на високому рівні і практично зрівнялися з базисом FOB.

На світовому ринку українська кукурудза програє зерну з Південної Америки. Щоб конкурувати, українське зерно повинно знизитися суттєво, вважають українські трейдери.

Експортери намагаються закрити контракти і змушені проводити закупівлі за високою ціною. Виснаження запасів і низький обсяг пропозицій підтримує ціни, що практично зрівняло експортні котирування на різних базисах.

Запаси кукурудзи ще є, але фермери не хочуть продавати її нижче $170/тонна (CPT), зазначив один з українських трейдерів.