Головна Новини Світові ринки На українських молочарів тиснутимуть європейські

На українських молочарів тиснутимуть європейські

Президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекс Ліссітса написав у Facebook, що українських виробників молока та молочної продукції чекають скрутні часи. Суттєва конкуренція на цьому ринку, в першу чергу сиру та масла, виникне з країн ЄС, які підуть до України зі своєю продукцією.

Так, він повідомив, що за прогнозами німецького Інституту світової економіки (IfW), до кінця року закупівельна ціна на молоко у Європі не підніметься вище, ніж 25 євроцентів. Це означає, що ціна не буде вище 8 грн, що суттєво нижче порівняно з українськими закупівельними цінами. Як результат, українських товаровиробників молока та молочної продукції чекають скрутні часи, адже суттєва конкуренція на цьому ринку, в першу чергу сиру та масла, виникне саме з країн ЄС, які підуть до України зі своєю продукцією. Це змусить виробників молока та молочної продукції в Україні рухатися вниз щодо закупівельних цін, що призведе до суттєвих втрат у галузі молочного скотарства у країні та закриття багатьох молочно-товарних ферм.

Алекс Ліссітса зазначив, що Європа за крок до кризи у галузі молочного скотарства. Це, насамперед, пов’язано з пандемією коронавірусу. Зокрема з проблемами, які виникли щодо збуту молочної продукції у зв’язку із закриттям готелів, ресторанів, кав’ярень тощо.

“Незважаючи на те, що продажі молочної продукції у торговельних мережах зросли, це все одно не компенсувало втрат. Закупівельні ціни на молоко у європейських країнах, насамперед у Німеччині, впали з 36 євроцентів (плюс-мінус 10 грн) до 20 євроцентів (6 грн). Для порівняння, закупівельні ціни в Україні впали з 10,5 грн до 9,9 грн. Йдеться про якісне молоко. Тобто падіння у нас не було суттєвим”, – пише експерт.

Він радить уряду України вже зараз звернути увагу на цю проблему, подумати, яким чином підтримати молочне скотарство там, де воно залишилося, щоб не допустити розвалу молочної галузі України.