Головна Новини Світові ринки Світові прогнозують кілька аграрних рекордів

Світові прогнозують кілька аграрних рекордів

Близько 2,7 мільярда тонн – такий світовий обсяг виробництва зерна очікується у 2020 році, це на 70 мільйонів тонн більше (або на 2,6%) порівняно з показниками рекордного 2019 року. Основний обсяг прогнозованого приросту припаде на кукурудзу, у 2020-му цієї культури можуть зібрати на 64,5 мільйона тонн більше, ніж у 2019-му. Такий суттєвий плюс допоможе встановити ще один світовий рекорд – 1,2 мільярда тонн кукурудзи за рік.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agroreview.com.

Найбільший обсяг зернових зберуть для “світової скарбнички” США. Зокрема, там очікується і національний рекорд з виробництва кукурудзи. Так само, як і в Канаді та Україні (близькі до своїх рекордних показників Бразилія та Аргентина).

Роль України у світових рекордах дуже вагома, бо загалом цьогоріч у нас складна ситуація з виробництвом сільськогосподарської продукції – і зернових, зокрема. Країна протягом усього сезону потерпає від несприятливих погодних умов. Спочатку – малосніжна зима, потім – весняні заморозки, сильні посухи і рясні дощі. Як наслідок, по більшості аграрних позицій Україну чекає суттєвий мінус порівняно з минулими роками, а особливо з 2019-м, який був рекордним у багатьох секторах. Тих же зернових у 2020-му прогнозовано близько 65-68 мільйонів тонн – порівняйте з 75 мільйонами торік. Але несподівано по кукурудзі Україна встановить власний рекорд – очікується нині більше 39 мільйонів тонн, тоді як у 2019-му було 35,8 мільйона.