Головна Новини Світові ринки Переглянуто прогноз виробництва української пшениці

Переглянуто прогноз виробництва української пшениці

У своїй червневій доповіді аналітики USDA скоротили власний прогноз виробництва пшениці в Україні на 1,5 млн тонн. Натомість прогноз світового виробництва в сезоні 2020/21 МР ними було підвищено на майже 5 млн до 773,434 млн тонн зерна, а рівень запасів – на майже 6 млн до рекордних 316,09 млн тонн. Про це agrotimes.ua повідомила заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник.

За її словами, такий крок виявився неочікуваним, оскільки ще напередодні ринок навпаки очікував на їх скорочення.

При цьому прогноз виробництва пшениці, крім України, також було знижено і для Європейського Союзу. Для країн ЄС червнева оцінка продемонструвала зниження врожаю у 2020/21 МР на 2 млн до 141 млн тонн, а в Україні – до 26,5 млн тонн зерна. В разі, якщо ці прогнози справдяться, то цьогорічне виробництво в зазначених країнах буде нижчим за торішнє відповідно на 8,9% та 9,2%.

Збільшення світового виробництва відбулось за рахунок таких країн як Китай (+1 млн тонн), Австралія (+2 млн тонн), Індія (+4,18 млн тонн) та Туреччина (+1 млн тонн). Для них прогноз майбутнього врожаю виглядає наступним чином: Китай 136 млн тонн, Індія – 107,18 млн тонн, Австралія – 26 млн тонн та Туреччина – 19,5 млн тонн зерна.

Для Росії американські аналітики свій прогноз не змінили, залишивши його на рівні 77 млн тонн. Для Сполучених Штатів корекція була незначною – майбутній врожай було підвищено до 51,086 млн тонн, а рівень кінцевих запасів 25,174 млн тонн.

Загальний обсяг світової торгівлі USDA підвищило на 870 тис. тонн – до рекордних 187,491 млн тонн зерна. При цьому збільшення поставок очікується з Росії (+1 млн тонн) до 36 млн тонн та Австралії (+2 млн тонн) до 16 млн тонн, натомість зменшення з України (-1,5 млн тонн) до 17,5 млн тонн та ЄС (-500 тис. тонн) до 28 млн тонн зерна.

“Для української пшениці визначальним показником буде червнева погода. Поки вона є не дуже сприятливою через різке збільшення температури на початку місяця та певну невизначеність на його кінець. Також дається взнаки висока розбіжність погодних умов в залежності від регіону, що відобразиться на якісних показниках та певних ускладненнях під час формування товарних експортних партій зерна в новому сезоні”, – зазначила Марія Колесник.