Головна Новини Світові ринки Україна заробила на експорті зернових $9,6 млрд

Україна заробила на експорті зернових $9,6 млрд

Україна в поточному маркетинговому році (липень 2019 – червень 2020) заробила $9,6 млрд на постачанні зернових і стала другою країною у світі за валютною виручкою від експорту зерна.

“ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com повідомляє, що Україна не обійшла лише США, але для прикладу – США вирощують 350 млн т кукурудзи та експортують понад 50 млн т. Україна ж цього року зібрала 35 млн т кукурудзи й експортувала 30 млн т. Ще є куди зростати. Але Україна залишила позаду такі великі країни, як Росія, Аргентина, Бразилія.

За прогнозами експертів, у наступному сезоні картина експорту зернових глобально не зміниться й Україна залишиться в лідерах. Україна може вийти на нові ринки збуту зерна і наростити обсяги поставок у Європу, де цього року був низький урожай. Головним перспективним ринком для України буде Азія, особливо Китай та Індонезія. Там підростає нове покоління, яке споживає менше рису, але більше пшениці; крім того, там спостерігається позитивна демографічна ситуація. Також перспективним напрямком залишається Європа, куди торік Україна експортувала 10 мільйонів тонн кукурудзи, а роком раніше – 14 мільйонів тонн. У цьому сезоні в Європі був не дуже гарний урожай, тому можна очікувати збільшення експорту. Україна виробляє в три рази більше зернових, ніж споживає, і в найближчі роки навряд чи зможе збільшити внутрішнє споживання, тому потенційно може збільшувати експорт і доходи у валюті.