Головна Рослинництво Зернові Марія Колесник: La Niña, COVID – серед основних драйверів цінового росту на...

Марія Колесник: La Niña, COVID – серед основних драйверів цінового росту на зернових ринках

Чинник страху перед вірусами буде постійним на всіх зернових ринках у 2021 році й додаватиме їм нервовості та ажіотажу.

Таку думку висловила заступник директора «ПроАгро Груп» Марія Колесник у журналі The Ukrainian Farmer, повідомляє AgroTimes.

«Основними драйверами цінового росту на ринках сільськогосподарської продукції наприкінці 2020-го стали китайський чинник, цьогорічний ефект La Niña в країнах Південної Америки, надмірна протекціоністська політика низки країн, невизначеність із майбутнім урожаєм озимих культур в основних країнах-виробниках Північної півкулі та побоювання, пов’язані з подальшим поширенням вірусів», – зауважує аналітик.

За її прогнозами, китайський чинник, як і протягом першої половини 2020/21 МР, буде найвагомішим на кукурудзяному та соєвому ринках. На ринку пшениці його присутність також буде відчутною. Зокрема, за оцінками американських урядових аналітиків, поточного сезону Китай вийде на друге місце серед основних імпортерів пшениці, збільшивши свої закупівлі проти минулого року на 58% — до 8,5 млн. тонн зерна. Водночас основна його присутність усе ж відчуватиметься в кукурудзяно-соєвому сегменті, де обсяги китайського імпорту є значущими, а їх активність суттєво впливає на ціноутворення.

Нагадаємо, внутрішні ціни на кукурудзу в Китаї наприкінці грудня коливались поблизу позначки у $395 за тонну, в той час як на американську на базисі FOB Gulf (Мексиканська затока) становили в середньому $235, а на українську в глибоководних портах Чорного моря $250 за тонну, маючи значний люфт для свого зростання. Тому цілком природньо, що наприкінці січня експорті ціни на неї в Сполучених Штатах зросли до $250, а в Україні до $265 за тонну зерна.