Головна Війна проти України Німецька BASF продовжує роботу в Росії після заяв про припинення поставок

Німецька BASF продовжує роботу в Росії після заяв про припинення поставок

Німецький хімічний концерн BASF, один з лідерів серед виробників хімічних засобів захисту рослин, продовжить здійснювати поставки в Росію, незважаючи на повідомлення від 24 лютого про їх зупинку.

Як повідомляє «ПроАгро Груп», відповідні листи постачальникам з боку російського керівництва компанії BASF є в розпорядженні «Економічної правди».

На початку війни в Україні, 24 лютого, німецька компанія BASF повідомила про припинення постачання засобів захисту рослин фермерам у Росії. Проте вже 4 березня відмовилася від свого рішення, заявивши, що поставки будуть відновлені.

6 березня у BASF повідомили, що компанія заморозить нові бізнес-напрями в Росії та Білорусі, але вже наявні підрозділи працюватимуть далі.

У 2021 російський ринок склав 1% загальної виручки BASF.

Свого часу BASF допоміг Росії та Газпрому посилити газову залежність ЄС. У 2015 рр компанія обміняла свої газові об’єкти в Європі Газпрому – величезні підземні сховища газу в Редені та Ємгумі (Німеччина) та Гайдах (Австрія),  розвідку та видобуток нафти і газу в південній частині Північного моря в обмін  на частку 25% плюс одна акція блоків IV і V в Ачимівського пласту Уренгойського газоконденсатного родовища в Західному Сибірі.

Німецька компанія також була партнером по Північному потоку 2.

Під час Другої світової війни хімічні заводи BASF співпрацювали з нацистським режимом Адольфа Гітлера.